Kullanıcı Adı
Şifre
Hatırla
Yeni Üye Şifremi Unuttum
 
Webox Nedir ?
Webox Nedir ?
Webox, Firmanızın Bilgi İşlem Yönetim Sistemidir.
Webox, holding seviyesinde şirketlerin kullandığı bilgi işlem yapısını KOBİ'lerin kullanımına sunmak için geliştirilmiş, komple yazılım ve donanım çözümüdür. Büyük yatırım gerektiren bilgi teknolojileri sistemleri, kiralama yöntemi ile şirketlerin kullanımına sunulur. Webox sayesinde, güvenli ve teknolojik bilgi işlem altyapıları, yatırım maliyetlerine katlanmadan, sadece aylık kiralama yöntemi ile kullanılabilir. Böylece şirketler, bilgisayar donanımları, programlar ve bunun gibi bilgi işlem altyapıları ile uğraşmadan, gerçek işlerine odaklanabilirler.

Webox'ta bir şirketin standart olarak gereksinim duyabileceği bir çok bilgisayar sistemi, programlar ve sunucu sistemleri, önceden düşünülmüş ve sunucuya yüklenerek hazır duruma getirilmiştir. Ayrıca her kullanıcının gereksinim duyacağı ofis programlarının son sürümleri, hazır bir şekilde sanal bilgisayarlara yüklenmiştir. Bu sanal sunucular ve sanal bilgisayarlar, çok güçlü, tek bir sunucu bilgisayarın içinde tutulmaktadır. Şirketin kullanıcı sayısına göre bu sunucu bilgisayarının kapasitesi ayarlanabilir.
Kullanıcılar, bu sanal bilgisayar yapılarına, dilerse ofislerindeki bilgisayarlarından, dizüstü bilgisayarlarından ve izin verilirse dünyanın her yerinden ulaşarak, günlük bilgisayar işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Bu işlemler için gereken tüm Windows ve Ofis programları, e-posta altyapısı, güvenlik (firewall) sistemleri, sunucu programları, telefon santrali programları ve kiralanan her sistemin lisansları kullanıcı şirkete sağlanacaktır. Sağlanacak lisans sayıları aylık olarak istekleriniz doğrultusunda değişkenlik gösterebilir.

Anlaşmayı takiben sağlanacak sunucu sistemi ile birlikte kurulum gerçekleştirilmektedir. Anlaşmamızda herhangi bir kullanıcı sayısı, ücret ya da süre taahhüdüne gerek yoktur. Kullanıcı şirket, 5 kullanıcılı bir sistemden 250 kullanıcılı bir sisteme kadar, aylık bazda, ay başlamadan önce belirterek genişleyebilir veya küçülebilir. Kullanıcı şirket tercih ve ihtiyaçlarına göre belirtilen sistemlerin bazılarını kullanıp bazılarını kullanmayabilir. Herhangi bir arıza durumunda, telefon ile alınan acil destek çağrısı, sorun ne kadar ciddi olursa olsun, dakikalar içerisinde çözüme kavuşturulur. Acil destek çağrıları dışındaki her türlü istek ve sorularınız, web sitemiz üzerinden alınan yazılı çağrılar ile cevaplanacaktır. Şirket yetkilisi tarafından belirtilen yetkiler, kullanıcı bazında verilebilir. Bir kullanıcı, tüm internet hizmetlerine erişebilirken, bir diğeri sadece e-postalarına erişebilir.
Webox Nasıl Çalışır ?
Webox'ta bir şirketin standart olarak gereksinim duyabileceği bir çok bilgisayar sistemi, programlar ve sunucu sistemleri, önceden düşünülmüş ve sunucuya yüklenerek hazır duruma getirilmiştir. Ayrıca her kullanıcının gereksinim duyacağı ofis programlarının son sürümleri, hazır bir şekilde sanal bilgisayarlara yüklenmiştir. Bu sanal sunucular ve sanal bilgisayarlar, çok güçlü, tek bir sunucu bilgisayarın içinde tutulmaktadır. Şirketin kullanıcı sayısına göre bu sunucu bilgisayarının kapasitesi ayarlanabilir.

Kullanıcılar, bu sanal bilgisayar yapılarına, dilerse ofislerindeki bilgisayarlarından, dizüstü bilgisayarlarından ve izin verilirse dünyanın her yerinden ulaşarak, günlük bilgisayar işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Bu işlemler için gereken tüm Windows ve Ofis programları, e-posta altyapısı, güvenlik (firewall) sistemleri, sunucu programları, telefon santrali programları, fax sunucusu ve kiralan her sistemin lisansları kullanıcı şirkete sağlanacaktır. Sağlanacak lisans sayıları aylık olarak istekleriniz doğrultusunda değişkenlik gösterebilir.

Anlaşmayı takiben sağlanacak sunucu sistemi ile birlikte kurulum gerçekleştirilmektedir. Anlaşmamızda herhangi bir kullanıcı sayısı, ücret ya da süre  taahhüdüne gerek yoktur. Kullanıcı şirket, 5 kullanıcılı bir sistemden 250 kullanıcılı bir sisteme kadar, aylık bazda, ay başlamadan önce belirterek genişleyebilir veya küçülebilir. Kullanıcı şirket tercih ve ihtiyaçlarına göre belirtilen sistemlerin bazılarını kullanıp bazılarını kullanmayabilir.

Herhangi bir arıza durumunda, telefon ile alınan acil destek çağrısı, sorun ne kadar ciddi olursa olsun, dakikalar içerisinde çözüme kavuşturulur. Acil destek çağrıları dışındaki her türlü istek ve sorularınız, web sitemiz üzerinden alınan yazılı çağrılar ile cevaplanacaktır.
Şirket yetkilisi tarafından belirtilen yetkiler, kullanıcı bazında verilebilir. Bir kullanıcı, tüm internet hizmetlerine erişebilirken, bir diğeri sadece e-postalarına erişebilir.

E-posta sistemi, dünya standardı Microsoft Exchange Server ve Microsoft Office Outlook programı üzerinden çalışır. Tüm e-postalar sistem üzerinde tutulduğundan, her zaman, her yerden erişilebilir. E-postalar data merkezimizde virüs ve spam filtresinden geçirildikten sonra e-posta kutunuza düşer, çıkan e-postalar yine data merkezimizden iletildiğinden, e-posta filtremelerine maruz kalmadan karşı kullanıcıya ulaşır. Kullanıcılar, e-posta ayarları, portlar ya da hotmail gibi sistemlerle uğraşmak durumunda kalmazlar. ADSL hattınızda ya da kullandığınız diğer bir internet bağlantısında sorun meydana geldiğinde, size ulaşması gereken e-postalar, data merkezimizdeki sunucuda depolanır. Her ne zaman hattınızdaki sorun düzelirse, e-postalar sunucunuza iletilir.

Webox'da Neler Var ?
Webox’a gün geçtikçe, bilgi işlem altyapıları gereksinimlerini karşılamak için yeni hizmetler eklenmektedir. Şu anda sağlanan hizmetler şunlardır;
 • Microsoft Windows 2008 Server ve kullanıcı lisansları
 • Sunucu üzerinden dosya ve yazıcı paylaşım platformu
 • Microsoft Exchange Server ve kullanıcı lisansları (Web Access dahil)
 • PXE disksiz bilgisayar açılış sistemi (thin client, webox client ya da eski bilgisayarlar)
 • Güvenlik duvarı (firewall), şirket içi ve dışı internet koruması
 • Microsoft Windows kullanıcı bilgisayarları ve lisansları (her zaman son versiyon)
 • Kullanıcı bilgisayarları antivirüs sistemleri
 • Kullanıcı bilgisayarları Micosoft Office ve lisansları (her zaman son versiyon)
 • Gelen ve giden Faks yönetim platformu
 • Yazılımsal PBX telefon santrali ve IVR sistemi altyapısı (sınırsız kullanıcı)
 • Haftalık ve günlük otomatik yedekleme hizmeti
 • Webox sistemi telefon ve yazılı çağrı ile teknik destek hizmeti

Sunucu Yönetimi
20.12.2023 09:38:49
Sayın Müşterilerimiz, Sunucu hizmetlerinizi Sunucularım sekmesinden uzaktan açıp kapatabilir, yeniden başlatabilirsiniz.
devamı için tıklayınız
Kampanyalar
19.04.2019 17:10:51
Yeni sezona kampanyalar ile girdik. Kampanya demek sizin kazanmanız demek! 10 TLden VPSler, uzun süreli hostingler ile 20 yıldır olduğu gibi, yine siz müşterilerimize hem kaliteli hem de uygun fiyatla hizmet veriyoruz. Kampayaları kaçırmayın, kâra ge
devamı için tıklayınız
Data Center Değişikliği
13.04.2019 15:25:07
Sayın müşterilerimiz,

Yeni Data Center yapılandırma işlemlerimiz sorunsuz olarak tamamlanmıştır.

Şu anda 3 ayrı network üzerinden (Türk Telekom, Superonline, Cogent yurtdışı) kendimize ait olan aynı IP anonsları ile hizmet verme
devamı için tıklayınız
Yeni NVME SSD Sunucularımız
14.11.2018 17:12:15
Adeox Technologies INC yatırımları sayesinde Websahibi.com tarafından sağlanan tüm hosting ve serverlar Flash SSD ve Flash NVME SSD sistemlere aktarılmıştır. Sunucularımız Intel Xeon Platinum Ölçeklenebilir İşlemciler ile çalışan DELL R740xd sunucula
devamı için tıklayınız