Kullanıcı Adı :
Şifre :
Hatırla
Yeni Üye Şifremi Unuttum
Alan Adı Transferi
1. İlk adım olarak bir alan adı seçiniz.
Domain transferleri için domainlerin aralarına (;) koyarak çoklu işlem yapabilirsiniz.

Örnek :
websahibi.com;
websahibi.net;
websahibi.com.tr
2.
Websahibi Whois Kontrol Ekranı ile bir alan adının (Domain) duruumu inceleyebilirsiniz.
Alan Adı Transfer


Alan adınızın websahibi.com’a transfer olabilmesi için aşağıda belirtilen şartlar gerekmektedir ;

 1. ICANN kurallarına göre alan adınzın kaydından 60 gün geçmeden alan adı transferi gerçekleştirilemez. Bu nedenle alan adınızın kaydından 60 gün geçmiş olması gerekmektedir.
 2. Alan adınızın sonlanma süresine 15 günden az süre var ise transfer işlemi gerçekleşmeyebilir. (whois bilgilerinden alan adınızın sonlanma süresini kontrol edebilirsiniz)
 3. Alan adınızın transfer kilidinin açık olması gerekmektedir (whois bilgilerinden alan adınızın transfer kilidini kontrol edebilirsiniz, eğer alan adı kitli ise alan adının şu anda kayıtlı olduğu firmadan transfer kilidinin kaldırılması talep edilmelidir)
 4. Alan adınızın transfer kodu alınmalıdır.  ( Alan adının şu anda kayıtlı olduğu firmadan talepte bulunulmalıdır)
 5. Alan adınızın whois kayıtlarında olan administrator mail adresinin ulaşabileceğiniz çalışan bir mail adresi olması gerekir. (Whois bilgilerinden atanmış mail adreslerini kontrol edebilirsiniz, eğer mail adresinde değişiklik yapılması gerekiyor ise alan adının şu anda kayıtlı olduğu firmadan değişiklik talebinde bulunulmalıdır)
 6. Alan adı transfer işlemleri başlatıldıktan sonra alan adınızın name serverlarını yönetemeyeceğinizden, eğer bir name server değişikliği gerekli ise işlemlerin transferden önce başlatılması tavsiye edilir.
 7. websahibi.com üzerinden alan adı transfer siparişi vermelisiniz. Alan adı transfer işlemlerinizin tamamlanmasını takiben alan adınız +1 yıl otomatik olarak uzatılacaktır.
 8. Yukarıda belirtilen şartlar oluştu ise transfer işlemlerinizin başlatılabilmesi için , lütfen müşteri kontrol panelinizden transfer isteğinizin başlatılmasına dair bir çağrı açınız yada canlı destek servisimiz üzerinden teknik departmanımıza bilgi veriniz.
 
.TR Alan adınızın websahibi.com’a transfer olabilmesi için gerekli şartlar;

 • TR uzantılı alan adları transfer edilemez veya devredilemez. Ancak alan adının yönetimi yani idari,ödeme ve teknik sorumluları değiştirilebilir. Alan adınızın websahibi tarafından yönetilmesini ve ödemelerinin websahibi üzerinden yapılmasını istiyorsanız ;
 • Alan adınızın kaydında eğer belge kullanılmış ise bu belgelerden sadece birini, İdari Sorumlu Değişikliği Formu ile 0232 4462004 numaralı faxımıza göndermeniz yada taratıp mail yolu ile trdomain@websahibi.com mail adresine göndermeniz yeterlidir.
 • Transfer işlemleriniz tamamlanarak alan adınız +1 yıl süre ile uzatılacaktır.
VPS Hizmetleri ANINDA AÇILIŞ!
26.01.2017 23:51:25
Siparişini verip ödemesini online şekilde yaptığınız tüm Cloud ve VPS sunucularımız, anında ONLINE açılıyor. Sunucu hizmetleri tam otomasyona bağlandı. Websahibi Robotu WEBOT, siz siparişi gerçekleştirdikten hemen sonra sunucunuzu kuruyor, websahibi
devamı için tıklayınız
Lokasyon Tercihli Hosting
05.01.2017 13:16:37
Websahibi Türkiyede ilk defa LOKASYON TERCİHLİ HOSTING hizmetini devreye aldı. Ankara, İstanbul, İzmir ya da Avrupa veri merkezlerimizden birinden hizmet almayı tercih edebilirsiniz. www.websa
devamı için tıklayınız
Skype üzerinden sesli destek
17.12.2010 10:18:41
Türkiyenin en ulaşılabilir web hosting firması Websahibi, bir ilke daha imza atıyor. Skype üzerinden firmamıza ulaşarak sesli teknik destek alabiliyorsunuz. Skype programınıza websahibiskype kullanıcısını ekleyip arayabilirsiniz. (bitişik olarak webs
devamı için tıklayınız
Alan Adınızın Sertifikası Hazır
12.11.2010 22:39:25
Websahibi, aldığınız her alan adı için ücretsiz olarak sertifikasını da sağlamaya başladı. Websahibi Uluslararası Alan Adı Sertifikasına Hizmetlerim bölümünden aktif alan adınızın yanındaki SERTİFİKA linkinden görüntüleyebilir ve e-posta adresinize g
devamı için tıklayınız